Miks on tasakaal oluline?

Vaimne tervis on emotsioonid, tasakaal, usaldus elu vastu, usk ja spirituaalne kasv. Iga päeva elu juures ei mõtle me sellele, kuidas üks või teine asi mõjutab meie enda mõtteid, tundeid, emotsioone ja füüsilist keha. Me pöörame tähelepanu vaimsele tervisele alles siis, kui kimbutavad juba sõltuvused, väsimus, unetus ja ärritus. Oled sa noor või vanem või vana inimene on probleemid samad, samas lahendused tulevad hoopis erinevad.

Miks ma sellest üldse kirjutan? Kas me peame analüüsima ennast või olukorda kuhu oleme sattunud? Kas olukorrad on need mis toovad lahenduse või viivad meid rohkem eksi teele? Mida me tegelikult tahame ja kas selle saavutamiseks on ka lühem tee või tuleb ikkagi elu kõik õppetunnid ära õppida? Kas kordus eksam on üldse võimalik? Küsimusi kerib rohkem ülesse kui vastuseid neile?

Mind on aidanud kirjutamine või asjadest rääkimine. Olen ääretult tänulik oma klientidele, kes süstivad minusse piisavalt jõudu, et aidata teisi ja samas oma probleemidega silmitsi seista ja neid lahendada.  

Märkide märkamine on väga oluline, kui oled vajunud sügavale emotsioonide rägastikku ja alateadlikult kõik jookseb nagu lindi pealt. Selleks et muutus saaks üldse toimuma on vaja ise endale peeglisse otsa vaadata ja aus olla. Mida ausam sa ise endaga oled, seda parem. Märgid on sõnad, laused, fraasid, numbrid jne. Nüüd kindlasti kerkib ülesse küsimus, aga kui ma nii ummikus olen, siis kuidas ma aru saan et see märk on minule? Märk tuleb sinuni koos tundega. Tihti peale on selleks rahu või rõõmu või mõne muu positiivse tundega tegemist. Kui sul on kogu aeg paha olla ja paha tunne, siis juhtud nägema näiteks numbrit 111, kas kella peal või autonumbris või maksad kassas, tekib numbrit vaadates hea tunne, emotsioon, siis tead, et see on sulle märk. Märgid aga tuleb alati lahti mõtestada.

Kõik see loob kokku tasakaalu või tasakaalutuse. See ei ole väline, alati sisemine. Tasakaal hoiab pea püsti ja meele rahuliku.